fbpx

Vėžio prevencijos tyrimai

Home » Vėžio prevencijos tyrimai

myCancer Risk

Genetinis tyrimas dėl 40-ies genų mutacijų, kurios gali lemti riziką susirgti paveldimomis vėžio rūšimis: krūtų, ginekologiniu, prostatos, kolorektaliniu, skrandžio, kasos, odos ir kitų tipų vėžiu. Gydytojas genetikas pateikia išsamią tyrimo rezultatų interpretaciją, kurioje nurodomos nustatytos mutacijos ir aprašomos jų galimos pasekmės paciento sveikatai.

Tyrimas atliekamas „Veritas“ laboratorijoje Europoje iš seilių arba veninio kraujo mėginio. Tyrimo rezultatai pateikiami lietuvių kalba per 6 savaites.

Tyrimo kaina 800 Eur.

SenoCheck

Patikra dėl BRCA1/2 paveldėtų mutacijų, sukeliančių krūties ir kiaušidžių vėžį.

Lyderiaujantys pasaulio mokslininkai pasisako už BRCA1 ir BRCA2 genų patikrinimą kiekvienai moteriai, kuriai yra virš 30 metų. Tai turėtų būti įprasta sveikatos priežiūros dalis. Ankstyvas apčiuopiamų mutacijų aptikimas yra gyvybiškai svarbus vėžio prevencijai ir gelbsti gyvybes!

Tyrimas atliekamas „Varelli“ laboratorijoje Europoje iš veninio kraujo mėginio. Tyrimo rezultatai pateikiami lietuvių kalba per 30 darbo dienų nuo mėginio gavimo laboratorijoje.

Tyrimo kaina 550 Eur.

Antegenes – poligeninės vėžio rizikos įvertinimo tyrimai

Šie tyrimai atliekami „ANTEGENES“ laboratorijoje Europoje iš burnos gleivinės tepinėlio – mėginio paėmimas paprastas ir greitas, galima mėginį paimti savarankiškai namuose. Rezultatai pateikiami anglų kalba per 3-6 savaites.

Tai – naujos kartos tyrimas, pagrįstas genetikos ir statistikos mokslų duomenimis. Genetinės analizės komanda pateikia išsamią tyrimo rezultatų interpretaciją, kurioje nurodomos nustatytos mutacijos (vieno nukleotido polimorfizmai, angl. SNP) ir, sumuojant riziką didinančių bei riziką mažinančių mutacijų poveikį, nurodomas poligeninės rizikos susirgti tiriamos rūšies vėžiu įvertis. Paciento rizika susirgti lyginama su jo amžiaus grupės pacientų vidutine rizika, taip įveikiant įprastinių sveikatos patikros programų spragas, kurios paremtos vien paciento amžiumi, bet neįvertina individualių rizikos veiksnių. Tyrimo rezultatų ataskaitoje yra pateikiamos medicininės rekomendacijos: nurodomas reikalingas specializuotos patikros dažnumas, rekomenduojami vėžio rizikos sumažinimo būdai, įskaitant ir individualizuotų preparatų vartojimą.

AnteBC

  • Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamos moters rizika susirgti krūties vėžiu. Tyrimo AnteBC tikslas – sumažinti ankstyvo mirtingumo nuo krūties vėžio riziką, taikant pažangius patikros dėl vėžio metodus ir kitas prevencines priemones. Tyrimo kaina 270 Eur.

AnteMEL

  • Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamojo asmens rizika susirgti melanoma. Tyrimas AnteMEL yra vienas iš melanomos ankstyvosios prevencijos ir ankstyvosios detekcijos įrankių.Šio tyrimo tikslas – sumažinti ankstyvo mirtingumo nuo melanomos riziką, taikant pirminės ir antrinės prevencijos priemones. Tyrimo kaina 270 Eur.

AnteCRC

  • Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamojo asmens rizika susirgti kolorektaliniu vėžiu. Tyrimas AnteCRC – vienas iš kolorektalinio vėžio ankstyvosios prevencijos ir ankstyvosios detekcijos įrankių. Šio tyrimo tikslas – sumažinti ankstyvo mirtingumo nuo kolorektalinio vėžio riziką, taikant pirminės ir antrinės prevencijos priemones. Tyrimo kaina 270 Eur.

AntePC

  • Genetinis tyrimas, kurio metu nustatomas poligeninės rizikos balų skaičius ir įvertinama individuali tiriamo vyro rizika susirgti prostatos vėžiu. Tyrimas AntePC – vienas iš prostatos vėžio ankstyvosios detekcijos įrankių. Šio tyrimo tikslas – sumažinti ankstyvo mirtingumo nuo prostatos vėžio riziką, naudojant tikslesnius atrankinės patikros tyrimus. Tyrimo kaina 270 Eur.

AnteCancerW

  • 3 tyrimų moterims rinkinys už ypatingą kainą: AnteBC (krūties vėžio rizikos įvertinimas) + AnteMel (odos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteCRC (kolorektalinio vėžio rizikos įvertinimas). Tyrimo kaina 390 Eur.

AnteCancerM

  • 3 tyrimų vyrams rinkinys už ypatingą kainą: AntePC (prostatos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteMel (odos vėžio rizikos įvertinimas) + AnteCRC (kolorektalinio vėžio rizikos įvertinimas). Tyrimo kaina 390 Eur.

Apie vėžio prevencijos tyrimus

Profilaktiniai tyrimai – tai medicininės procedūros, skirtos apsisaugoti nuo būklių, kurios kelia grėsmę mūsų sveikatai. Tai, visų pirma, yra įvairaus pobūdžio sveikatos patikrinimai pas specializuotus gydytojus ir reguliarūs pagrindiniai kraujo bei šlapimo tyrimai. Profilaktiniai tyrimai atliekami siekiant nustatyti sveikatos sutrikimus ankstyvoje stadijoje – kai yra didžiausia tikimybė užkirsti kelią besivystančiai ligai.

Ypač svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenime atlieka profilaktiniai vėžio tyrimai. Kiekvienas žmogus turėtų žinoti bent pagrindinę informaciją apie tam tikras onkologines ligas, kuri galėtų būti vertinga siekiant pažaboti ligos plitimą.

Didelė dalis vėžio atmainų formuojasi žmogaus organizme neduodant visiškai jokių nerimą keliančių signalų, todėl genetiniai vėžio tyrimai turėtų būti kiekvieno žmogaus prioritetas. Reguliarus sveikatos tikrinimas, t. y. tyrimai vėžiui nustatyti, suteikia galimybę rasti ligą jai dar neišplitus.

Kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis taip pat turėtų žinoti, kad Lietuvoje yra vykdomos net penkios tam tikrų ligų prevencijos programos. Vėžio prevencinės programos, tokios kaip gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio, prostatos vėžio bei storosios žarnos vėžio prevencinės programos skatina gyventojus rūpintis savo sveikata ir užkirsti kelią sunkiai ligai vystytis.

Vėžio prevencija yra gyvybiškai svarbi kiekvienam iš mūsų. Nereikėtų pamiršti, kad rizika susirgti kitomis, į valstybines prevencijos programas neįtrauktomis vėžio formomis, taip pat išlieka nemaža. Genetinių tyrimų įmonė „Placenta” gali jums padėti išsklaidyti abejones. Vėžio rizikos įvertinimo tyrimo kaina nėra didelė, jei suprantate, kokią gyvybiškai jums svarbią informaciją šis tyrimas gali suteikti.

​​Dažniausiai pasitaikantis vėžys vyrų ir moterų tarpe

  • plaučių vėžys
  • krūtų vėžys
  • prostatos vėžys
  • gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys

Dauguma vėžio atvejų (70% atvejų vyrams ir 60% moterims) pasireiškia sulaukus 60 ir daugiau metų.

Vėžio išsivystymo rizika padidėja:

  • dėl amžiaus,
  • dėl sėslaus gyvenimo būdo,
  • dėl toksinių medžiagų poveikio,
  • dėl rūkymo (jei rūkote, jums būtini plaučių vėžio tyrimai bei burnos vėžio tyrimai),
  • dėl piktnaudžiavimo alkoholiu,
  • dėl netinkamos mitybos,
  • dėl genetinių polinkių (tai sudaro 10-30% visų piktybinių navikų).

Kokie vėžio prevencijos tyrimai atliekami dažniausiai?

Šių dienų medicina yra iš tiesų pažengusi, todėl žmonės gali rinktis, kokiu būdu nori išsitirti profilaktiškai. Dažniausiai yra atliekami įvairūs kraujo tyrimai vėžiui nustatyti, tačiau yra ir kitokių.

  • Kolonoskopija – šis tyrimas leidžia ištirti gaubtinę ir tiesiąją žarną. Tai vienas pagrindinių profilaktinių tyrimų dėl storosios žarnos vėžio galimybės. Storosios žarnos vėžio prevencijos programa rekomenduojama visiems vyresniems nei 50 metų žmonėms.
  • Mamografija yra atliekama moterims. Įrodyta, kad šis tyrimas sumažina mirčių nuo krūties vėžio atvejus. Krūties vėžio prevencija – tai reguliari ir savarankiška krūtų apžiūra, kontroliniai vizitai pas ginekologą bei specializuoti tyrimai. Krūties vėžio genetinio tyrimo kaina yra palyginti maža, turint omenyje, kokią įtaką turi tyrimo rezultatai jūsų tolimesniam gyvenimui.
  • Citologinis tyrimas leidžia anksti nustatyti pokyčius, galinčius sukelti gimdos kaklelio vėžio išsivystymą. Gimdos kaklelio vėžio prevencija – rekomenduojama bent kartą per metus visoms moterims pasidaryti PAP tepinėlio tyrimą.
  • PSA testai – tai kraujo tyrimai dėl vėžio, galintys padėti vyrams nustatyti prostatos vėžį. Prostatos vėžio prevencija gali padėti anksti nustatyti šią gana dažnai pasitaikančią ligą ir užkirsti jai kelią laiku. Verta pažymėti, kad padidėjęs antigeno kiekis kraujyje nebūtinai rodo vėžį, bet ir uždegimą ar kitas sveikatos problemas.
  • Odos vėžio tyrimai – juos reikėtų atlikti vos tik pastebite įtarimą keliančių darinių ant odos. Dermatologai rekomenduoja atidžiai stebėti ant odos atsirandančius apgamus, o prireikus kreiptis į specialistus, kurie gali atlikti dermatoskopinį tyrimą. Taip pat nerekomenduojama naudotis soliariumais ir pernelyg ilgai degintis saulėje, svarbu naudoti saulės ultravioletinius spindulius blokuojančius kremus.

Geras atrankinis tyrimas turėtų pasižymėti tam tikromis savybėmis, iš kurių pagrindinės yra didelis tyrimo jautrumas ir specifiškumas. Jautrumas – tai gebėjimas aptikti vėžį: kuo jis didesnis, tuo mažiau lieka neaptiktų vėžio atvejų. Specifiškumas yra ypatybė, suteikianti galimybę aptikti ligos formą net ir niekuo nesiskundžiantiems ir sveikiems žmonėms.

Jums rūpi jūsų pačių sveikata? Onkogenetiniai tyrimai gali būti išeitis, kurios galbūt jūs šiuo metu ieškote. Onkogenetikas nustatys jūsų individualią vėžio riziką ir sudarys geriausią sveikatos priežiūros planą, kurio tikslas yra išvengti sunkių onkologinių ligų ilgalaikėje perspektyvoje arba jam pavyks nustatyti vėžį dar visiškai ankstyvoje ligos stadijoje.

Kokie vėžio simptomai yra būdingiausi?

Vėžys ne visada gali pasižymėti akivaizdžiais simptomais, todėl vertėtų rimtai įsiklausyti į savo kūną ir nepraleisti pro akis nei vieno jaučiamo negalavimo, keliančio bent menkiausią nerimą.

Skausmas yra įspėjamasis ženklas, ypač kai jis tęsiasi ilgą laiką ir neišnyksta net išgėrus vaistų. Skausmas gali lokalizuotis ne tik galvoje, bet ir nugaroje, pilve ar krūtinėje. Susirūpinimą turėtų kelti ir lėtinis nuovargis, kuris nemažėja, nepaisant pakankamo miego kiekio ir regeneracijos.

Yra nemažai simptomų, kurių mes atitinkamai neįvertiname, taip prarasdami mums brangų laiką. Jei jūsų kūnas siunčia šiuos signalus, supraskite, kad galbūt verta sunerimti. Vėžio prevencijos tyrimas iš kraujo gali būti atliekamas genetinių tyrimų centre „Placenta”.

  • Lėtinis galvos skausmas. Nuolatinis galvos skausmas visada yra signalas, kad organizmui kažkas negerai. Skausmas, trunkantis ilgiau nei dvi savaites, gali būti smegenų naviko simptomas.
  • Staigus svorio kritimas. Kai kūno masė krenta be aiškios priežasties, geriau nedelsiant apsilankyti pas specialistus. Staigus svorio kritimas gali reikšti vėžinių pokyčių vystymąsi.
  • Nugaros skausmas. Nugaros skausmai – dažnai pasitaikantis negalavimas, kuris dažnam nekelia jokio rimtesnio nerimo. Deja, nuolatinis nugaros skausmas nebūtinai reiškia blogą laikyseną dirbant ar nešant sunkius daiktus. Taip gali pasireikšti krūties, kepenų ar plaučių vėžys. Jei nesiejate skausmo su trauma arba neturite didesnių problemų su stuburu, kreipkitės į gydytoją.
  • Mėlynių atsiradimas. Jei mėlynės ant kūno atsiranda be jokios priežasties, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ir atlikite profilaktinius tyrimus – mėlynės gali būti leukemijos simptomas. Kraujo vėžio tyrimai, atlikti dar ankstyvoje stadijoje, gali padėti išgelbėti gyvybę.
  • Pilvo skausmas. Priešingai nei atrodo, skrandžio skausmas ne visada rodo šio organo problemas. Tai vienas iš labai pavojingo kasos vėžio simptomų. Kasos vėžio tyrimas turėtų būti atliekamas nieko nelaukiant.
  • Krūtinės skausmas. Jei neturite problemų su širdimi ar kraujospūdžiu, tačiau jaučiate krūtinės skausmą, taip pat turėtumėte sunerimti. Toks lokalizuotas skausmas visada reikalauja diagnostikos. Šio tipo skausmą gali sukelti plaučių vėžys ar leukemija.
  • Nuolatinis rėmuo. Šį nemalonų negalavimą retkarčiais pajunta visi, ypač nėščios moterys. Tačiau nuolatinis rėmuo gali būti rimtesnės problemos simptomas. Būdingas rūgšties refliuksas, kuris tęsiasi kelias savaites, gali būti skrandžio, kiaušidžių ar gerklės vėžio simptomas.

Šie aukščiau išvardyti vėžio simptomai taip pat gali pasireikšti paaugliams, todėl būkite budrūs – stebėkite ne tik save, bet ir savo vaikus. Vėžio simptomai vyrams ir moterims taip pat praktiškai niekuo nesiskiria.

Kalbant išskirtinai apie moteris, kiaušidžių, gimdos kaklelio ir krūties vėžys – dažniausiai pasitaikančios vėžio rūšys moterų tarpe. Dauguma šių onkologinių ligų gali būti efektyviai gydomos su sąlyga, kad navikiniai pakitimai diagnozuojami ankstyvoje stadijoje. Būtent tam yra skirtos vėžio prevencijos programos.

Skausmas pilvo apačioje, kraujavimas iš makšties ne menstruacijų metu arba menopauzės metu, kraujingos išskyros, pilvo apimties padidėjimas – šie vėžio simptomai moterims dažniausiai rodo jau pažengusią ligos stadiją.

Ginekologiniai navikai metų metus gali vystytis besimptomiškai. Kai kurias vėžio rūšis gydytojas gali diagnozuoti įprastos ginekologinės apžiūros metu. Tačiau daugumai vėžio formų nustatyti reikia pažangesnių diagnostikos metodų.

Pagrindinį vaidmenį šiame kontekste atlieka profilaktika, onkologinis budrumas ir dalyvavimas patikros tyrimuose, tokiuose kaip kiaušidžių ar gimdos kaklelio vėžio tyrimai, reguliariai atliekami ginekologo kabinete.

Kas yra vėžio prevencijos genetiniai tyrimai?

Žmonėms, kurie yra tam tikrų genetinių pokyčių nešiotojai, rizika susirgti vėžiu yra kelis kartus didesnė nei kitiems. Konsultavimas ir vėžį sukeliančių mutacijų ištyrimas leidžia anksti diagnozuoti potencialų pacientą, numatyti vėžio išsivystymą ir taikyti tinkamas priešvėžinės profilaktikos priemones. Nustačius, kad asmeniui yra padidėjęs genetinis polinkis vystytis piktybiniams navikams, jam turėtų būti taikoma speciali onkologinė priežiūra ir stebėjimas.

Žmogaus genomą sudaro 23 poros chromosomų, kuriose yra apie 23 000 genų. Kiekvienas paveldime po dvi daugumos genų kopijas: vieną iš mamos, o kitą iš tėvo. DNR esančios informacijos teisingumas lemia mūsų gyvenimą, ligų vystymąsi, polinkį sirgti, reakciją į vaistus ir galiausiai, galimybę susilaukti sveikų palikuonių. Tarp genų, paveldėtų iš mūsų tėvų, gali būti tokių, kurie lemia didesnę riziką susirgti vėžiu.

Mūsų genetinio kodo (DNR) mutacijos gali sukelti įvairias genetines ligas, tuo tarpu ir onkologines. Taip yra todėl, kad pažeistas genas koduoja klaidingą genetinę informaciją, kuri yra perduodama mūsų organizmui. Specializuoti tyrimai ir genetiniai vėžio rizikos tyrimai yra geriausias būdas patikrinti DNR sekos teisingumą ir nustatyti genetiškai nulemtų vėžio formų riziką.

Genetiniai tyrimai dėl vėžio paprastai yra testai, skirti patikrinti mūsų genetinės informacijos tikslumą. Tai tyrimai, kurių metu laboratoriniais metodais galima nustatyti iš tėvų paveldėtus genetinius pokyčius, atsirandančius tiriamojo asmens genuose. Genetinis testas apima DNR genetinės sekos analizę, siekiant ieškoti pokyčių, galinčių turėti įtakos genetinių ligų, įskaitant vėžį, vystymuisi. Tiriama genetinė medžiaga (DNR), kuri gaunama iš kraujo ląstelių arba iš burnos ertmės tepinėlio. Viso genomo tyrimas gali padėti specialistams išsiaiškinti individualius kiekvieno paciento poreikius.

BRCA tyrimas – kas tai?

Vėžio tyrimų ir genetinių tyrimų kontekste daugiausiai kalbama apie BRCA1 ir BRCA2 genus, atsakingus už padidėjusią krūties vėžio riziką moterims. Tai du skirtingi genai, kurių baltyminiai produktai yra ląstelės atkūrimo sistemos dalis. Baltymai, kuriuos jie koduoja, taiso DNR pažeidimus, atsirandančius mūsų ląstelėse. Verta žinoti, kad šie genai yra kiekvieno iš mūsų organizme. Vieniems BRCA genas gali pakisti, o kitiems – ne. Kai kurie iš šių pokyčių neturi jokio neigiamo poveikio – ne kiekviena mutacija yra pavojinga sveikatai ir gyvybei. Štai kodėl taip svarbu, kad BRCA1 ir BRCA2 genetiniai tyrimai būtų aptariami su gydytojais genetikais. Šie, pamatę tyrimo rezultatus, gali informuoti pacientą, ar pokytis yra patologinis ir skatina didesnę vėžio riziką, ar jis yra gerybinis ir neturi klinikinės reikšmės.

Mutacijos, turinčios neigiamą poveikį sveikatai, gali gerokai padidinti tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis. Apie 5-10% visų vėžio atvejų yra paveldimi, t. y. perduodami iš kartos į kartą. Moterims, kurių genuose yra BRCA1 ar BRCA2 mutacija, rizika susirgti krūties ir kiaušidžių vėžiu yra net 10 kartų didesnė. Štai kodėl taip svarbu nustatyti genetinių pokyčių, kurie padidina vėžio riziką, nešiotoją. BRCA1/BRCA2 tyrimas gali išsklaidyti kilusias abejones. BRCA genų tyrimo kaina „Placenta” genetinių tyrimų centre siekia 550 eurų.

Kokį genetinį tyrimą reikėtų atlikti dėl krūties vėžio rizikos?

Kokie genetiniai tyrimai dėl krūties vėžio bus geriausi, padės nuspręsti klinikinės genetikos specialistai. Genetinio tyrimo pasirinkimas ir apimtis turi didelę reikšmę, jei kuriam nors iš giminaičių anksčiau buvo diagnozuota konkretaus geno mutacija arba tai pirmasis genetinis tyrimas šeimoje. Bet kokiu atveju, krūties vėžio prevencija yra gyvybiškai svarbi bet kuriai moteriai.

Renkantis testą būtina atkreipti dėmesį į jo apimtį ir atlikimo būdą. Didelis genetinių tyrimų privalumas yra tai, kad jie gali būti visiškai neskausmingi ir neinvaziniai, o jų rezultatas išlieka nepakitęs visą gyvenimą, todėl dar kartą tyrimo kartoti nereikia. Be jokios abejonės, tiek jaunai, tiek vyresnio amžiaus moteriai reikėtų pasidomėti ir krūties vėžio prevencine programa.

Krūties vėžio tyrimo kaina yra palyginti maža, turint omenyje, kokią didelę reikšmę jums gali turėti tyrimų rezultatai.

Dažniausiai pasitaikantis vėžys vyrams

Prostatos vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių piktybinių ligų tarp vyrų. Ši vėžio forma – tai piktybinis navikas, kuris išsivysto liaukoje, esančioje aplink šlaplę. Pagrindiniai šios ligos rizikos veiksniai yra senatvė, atvejai šeimos ligos istorijoje, genetiniai bei hormoniniai veiksniai. Prostatos vėžio prevencinė programa skatina pasitikrinti visus vyrus, kurie turi rizikos veiksnių.

Prostatos vėžys – liga, kuri ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų. Manoma, kad ši liga yra antroje vietoje pagal sergamumą vyrų tarpe ir nusileidžia tik plaučių vėžiui. Prevencinės programos vyrams gali padėti problemą aptikti kur kas greičiau.

Kokie yra prostatos vėžio simptomai?

Prostatos vėžys iš pradžių gali nesukelti jokių simptomų. Pirmieji su juo susiję simptomai yra klaidinančiai panašūs į tuos, kurie lydi gerybinę prostatos hiperplaziją. Ankstyvieji prostatos vėžio simptomai yra šie:

  • nuolatinio noro šlapintis jausmas,
  • skubus arba nekontroliuojamas noras šlapintis,
  • skausmas ir deginimo pojūtis šlapinantis,
  • sunku pradėti šlapintis,
  • po šlapinimosi nepilno šlapimo pūslės ištuštinimo jausmas,
  • dažnas šlapinimasis naktį,
  • siaura šlapimo srovė,
  • skausmas tarpkojyje ir apatinėje pilvo dalyje.

Jei jaučiate bent vieną iš šių simptomų, prostatos vėžio tyrimai turėtų būti atliekami nedelsiant. Genetinių prostatos vėžio rizikos tyrimų kaina svyruoja nuo 270 eurų iki 800 eurų.

Kitos vėžio formos

Kraujo vėžio tyrimas gali padėti nustatyti ar sergate dar viena onkologinės ligos forma, geriau žinoma kaip leukemija. Šios ligos simptomai yra:

  • padidėję limfmazgiai ir blužnis,
  • apetito praradimas,
  • anemija,
  • kaulų ir sąnarių skausmas,
  • kraujavimas iš nosies ir dantenų,
  • karščiavimas,
  • į juostinę pūslelinę panašus bėrimas.

Rimtas simptomas yra ir imuniteto susilpnėjimas, dėl kurio gali atsirasti kitų ligų, kurios dar labiau silpnina organizmą. Jei jaučiate nors vieną iš šių simptomų, skubiai kreipkitės į gydytoją.

Kita klastinga vėžio forma yra storosios žarnos vėžys. Ši vėžio forma gali vystytis be simptomų net kelerius metus, todėl labai svarbu pasitikrinti ir anksti nustatyti ligą – tam skirta storosios žarnos vėžio prevencinė programa. Ypatingai turėtų suklusti žmonės nuo 50 iki 65 metų, arba nuo 40 iki 49 metų, jei paciento artimiesiems buvo diagnozuotas gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys.

Placenta.lt – tai genetinių ligų tyrimų centras, kuriame nepriklausomai galėsite išsitirti dėl daugelio onkogenų mutacijų. Užkirskite kelią sunkioms ligoms, kol dar ne vėlu!