fbpx

Apie

Home » Apie

Audinių bankas ir genetinių tyrimų įmonė „PLACENTA “

UAB „PLACENTA“ – genetinių tyrimų įmonė, teikianti pačius moderniausius šiuo metu prieinamus genetinius tyrimus visoje Lietuvoje. Atliekami įvairūs neinvaziniai prenataliniai tyrimai, naujagimių ir vaikų sveikatos tyrimai, suaugusiųjų sveikatos bei vėžio rizikos įvertinimo tyrimai, taip pat specializuoti tyrimai nėštumą planuojančioms poroms.

UAB „PLACENTA“ Lietuvoje ir Estijoje atstovauja „FamiCord Group“ – Europoje lyderiaujančią kamieninių ląstelių bankų grupę. Šiuose bankuose saugomos kamieninės ląstelės iš skirtingų šaltinių: virkštelės (placentinio) kraujo bei virkštelės audinio. Kompanija „FamiCord Group“ sukaupė daugiau kaip 20 metų patirties, saugodama kamienines ląsteles. Šios grupės bankai yra akredituoti American AABB (Amerikos kraujo bankų asociacijos) ir yra vienintelė virkštelės kraujo bankų grupė Europoje, turinti ATMP (liet. PTVP – pažangios terapijos vaistinių preparatų) gamybos licenciją. Jau daugiau kaip 4000 iš šiuose bankuose saugomų mėginių buvo panaudoti standartinėms bei eksperimentinėms terapinėms procedūroms.

UAB „PLACENTA“ paslaugas teikia nuo 2013 metų. Bendrovės biuras ir patalpos, skirtos medicininei bei mokslinei veiklai, yra Santaros slėniui priklausančiame Inovatyvios medicinos centre, Vilniuje.

Genetinių tyrimų įmonė „PLACENTA“ 

Teikiame platų spektrą medicininių genetinių tyrimų. Mėginiai tyrimams paimami tiek mūsų biuro adresu Santariškių g. 5, Vilniuje, tiek ir plačiame tinkle su mumis bendradarbiaujančių klinikų, kurios įsikūrusios įvairiuose Lietuvos miestuose. Esant poreikiui, organizuojame ir mėginių paėmimą užsienyje gyvenantiems klientams. Mėginiai siunčiami ištirti į patikimas, akredituotas laboratorijas Europoje. Daugumos tyrimų rezultatus pateikiame lietuvių kalba, dalis rezultatų (pvz. išplėstinio viso genomo tyrimo „myGenome“ rezultatai) pateikiami anglų kalba.

Licencijuota veikla: antrinės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros medicinos – genetikos – veikla; slaugos veikla: bendrosios praktikos slaugos, ambulatorinės slaugos paslaugos namuose.

Audinių bankas „PLACENTA“ paslaugas teikia tarptautiniu mastu:

 1. Besidominčius klientus aptarnaujame banko biure adresu: Santariškių g. 5, Vilniuje, arba bet kurioje klientui patogioje vietoje visoje Lietuvoje.
 2. Užsakius FamiCord paslaugas, Jūsų naujagimio virkštelės kraujo ir audinio mėginiai surenkami visose šią paslaugą teikiančiose Lietuvos ir Estijos gimdymo įstaigose.
 3. Mums koordinuojant, tarptautinė kurjerių tarnyba surinktus mėginius skubiai transportuoja tiesiogiai iš gimdymo įstaigos į Jūsų pasirinktą FamiCord laboratoriją Šveicarijoje arba Lenkijoje.
 4. Akredituotoje laboratorijoje gauti mėginiai yra apdorojami, tiriami bei paruošiami ilgalaikiam saugojimui.
 5. Kriokonservuoti mėginiai perkeliami į FamiCord Suisse audinių banko ilgalaikio saugojimo saugyklą, esančią Lugano mieste, Šveicarijoje.
 6. Prireikus panaudoti saugomas kamienines ląsteles kliento ar jo šeimos narių gydymui, mėginiai pristatomi į pasirinktą licencijuotą kliniką ar pažangios terapijos vaistinių preparatų gamybos laboratoriją bet kurioje pasaulio vietoje.

Pažymėtina, kad mūsų audinių bankas turi teisę surinkti ne tik virkštelės ir placentos kraują, bet ir virkštelės audinį, kuris yra itin svarbus mezenchiminių kamieninių ląstelių šaltinis. Mezenchiminės kamieninės ląstelės taikomos pažangiuose kamieninių ląstelių terapijos metoduose kraujodaros ligoms gydyti bei audinių regeneracijos procedūroms. Šiuolaikinio mokslo dėka atrandama vis daugiau terapijos metodų ir plečiamas sąrašas ligų, kurias galima gydyti pritaikant mezenchimines kamienines ląsteles. Todėl šių ląstelių išsaugojimas – tai investicija į Jūsų šeimos sveikatą jau dabar ir ateityje.

Audinių bankų veiklą prižiūri Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, o licencijuoja – Lietuvos valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Mūsų įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencijos numeris: 3914. Licencijuota veikla: bendrosios asmens sveikatos priežiūros – audinių banko veikla (placentinio (virkštelės) kraujo kamieninių ląstelių ir virkštelės audinio paėmimas, apdorojimas, laikymas ir paskirstymas).

 „PLACENTA“ specialistai mielai atsakys į visus Jūsų klausimus ir suteiks išsamią individualią konsultaciją Jums patogiu metu bei vietoje.

Mūsų komandą Lietuvoje sudaro kvalifikuoti specialistai:

 • atsakingasis kvalifikuotas asmuo: gydytojas vaikų hematologas;
 • audinių banko specialistas: gydytojas ginekologas ir genetikas;
 • genetikos ekspertas: gydytojas genetikas;
 • kokybės vadovas ir PR koordinatorius: molekulinis biologas;
 • procesų vadybininkas: mikrobiologas;
 • koordinatorius: išplėstinės praktikos slaugytojas;
 • administratorius: bendrosios praktikos slaugytojas;
 • išoriniai konsultantai: auditorius, teisininkas, vertėjas, IT ir kiti specialistai;
 • direktorius.

Mūsų sertifikatai ir akreditacijos