fbpx

Pacientų istorijos: gydymas virkštelės kamieninėmis ląstelėmis (5)

Home » Pacientų istorijos: gydymas virkštelės kamieninėmis ląstelėmis (5)
Pacientų istorijos: gydymas virkštelės kamieninėmis ląstelėmis (5)

Dalinamės istorija Saros – mergaitės iš Cornwall (Jungtinė Karalystė), kuri buvo pagydyta nuo leukemijos atlikus virštelės kraujo transplantaciją. Apie Saros sveikimo kelią pasakoja jos mama Simona.

„Virkštelės kraujo persodinimas išgelbėjo mano dukterį“, – sako Simona. Inovatyvios terapijos ir intensyvių mokslo tyrimų dėka mergaitė dabar vėl gali pilnai džiaugtis gyvenimu. Dalyvavimas klinikiniame tyrime buvo jos paskutinė galimybė išgyventi.

Sarai buvo ketveri metai, kai jai buvo pirmą kartą diagnozuota ūminė mieloidinė leukemija. Jai buvo taikomi įvairūs gydymo metodai, įskaitant chemoterapiją bei kaulų čiulpų persodinimą, tačiau pagyti nepavyko. Tuomet mergaitė buvo viena iš 10-ties vaikų, įtrauktų į dviejų metų trukmės klinikinio tyrimo programą. Ji buvo gydoma Mančesterio Karališkojoje vaikų ligoninėje (Royal Manchester Children’s Hospital), kuri siekia pagelbėti tiems, kuriems nepadėjo jokie įprastiniai gydymo būdai. Sarai buvo suteiktas gydymas, pasitelkiant donorines virkštelės kamienines ląsteles.

Mančesterio Karališkoji vaikų ligoninė informavo, kad Sarai buvo atliktas virkštelės kraujo persodinimas ir papildomos baltųjų kraujo ląstelių transfuzijos, kuriomis buvo siekiama sustiprinti naujai persodinto virkštelės kraujo kamieninių ląstelių gebėjimą kovoti su vėžiu ir atstatyti pacientės imuninę sistemą. Gydymas buvo atliktas 2022-aisiais metais ir šiuo metu mergaitė išgyvena visišką ligos remisiją.

Profesorius Rob Wynn, pediatrinės kaulų čiulpų transplantacijos programos vadovas ligoninėje, teigia, kad be šio efektyvaus, nors ir eksperimentinio, gydymo vargu ar būtų išgyvenęs bent vienas iš tyrime dalyvavusių vaikų. „Remiantis anksčiau publikuotais mokslo duomenimis žinome, kad būtent virkštelės kraujo ląstelės suteikia geriausią terapinį efektą sunkiai gydomo kraujo vėžio atvejais. Tokie klinikiniai tyrimai plečia patirtį ir teikia galimybę gydyti sunkiausiai sergančius vaikus“, – pakomentavo jis.

Pirminiai šio tyrimo rezultatai yra publikuoti Britanijos hematologijos žurnale (British Journal of Haematology), o tyrimas išplėstas, įtraukiant daugiau pacientų iš visos Jungtinės Karalystės.

„Žinau, kad šis klinikinis tyrimas buvo vienintelis šansas išgelbėti Saros gyvybę“, – sako mama. Ji priduria, kad šeima šiuo metu planuoja atostogų kelionę ir kad šio gydymo dėka gyvenimą atgavo ne vien Sara, bet ir visa jos šeima.

Informacijos šaltinis: BBC.com pranešimas, kuriuo pasidalino fondas „Virkštelės kraujo vadovas tėvams“ („Parent’s Guide to Cord Blood Foundation“).