fbpx
NIPTIFY – naujas NIPT tyrimas

NIPTIFY – naujas NIPT tyrimas

Genetinių tyrimų įmonė Placenta.lt Lietuvos rinkai pristato naują bei pažangų Estijos genetikų ir medikų sukurtą NIPT tyrimą NIPTIFY!

NIPTIFY pateikia greitus ir patikimus rezultatus, todėl taupo pacienčių laiką ir apsaugo jas nuo streso. Šis atrankinės patikros tyrimas suteikia šeimoms esminius atsakymus bei leidžia tiksliai sužinoti būsimojo vaikelio lytį jau pirmajame nėštumo trimestre.

Vaisiaus genetinės anomalijos, dėl kurių patikrinama atliekant tyrimą NIPTIFY:

  • Dauno, Edvardso ir Patau sindromai (21, 18 ir 13 chromosomų trisomijos).
  • Lytinių chromosomų aneuploidijos.
  • 8 mikrodeleciniai sindromai: DiGeorge sindromas( 22q11) Williams‐Beuren (7q11), 1p36 delecija, Angelman/Prader‐Willi (15q), Wolf‐Hirschhorn (4p), Jacobsen (11q), Cri‐du‐chat (5p) ir Langer‐Giedioni (8q) sindromai.
  • Viso genomo patikra dėl neatitikčių, kurias nustačius rezultatų ataskaitoje būtų pateikiamos kaip atsitiktinės išvados.
  • +Tikslus vaisiaus lyties nustatymas.

Pakanka paimti įprastą nėščiosios kraujo mėginį. Prieš tyrimą nebūtinas joks specialus pasiruošimas. Kraujo mėginys gali būti imamas sulaukus 10 pilnų nėštumo savaičių. Tyrimas tinka visiems vienvaisiams nėštumams, įskaitant ir pradėtus in vitro apvaisinimo būdu, naudojant nuosavą arba donorinę kiaušialąstę. Dėl greitos logistikos atsakymai pacientes pasiekia per trumpiausią įmanomą laiką: per 5-10 darbo dienų. Tyrimo kainą rasite mūsų paslaugų kainoraštyje.

Tyrimo NIPTIFY privalumai

Lyginant su pirmojo trimestro kombinuota patikra, NIPTIFY tikslumas yra reikšmingai didesnis. Tartu universitetinės ligoninės Vaikų fondas atliko tyrimą, kuriame buvo parodyta, kad NIPTIFY padeda išvengti 91 % invazinių prenatalinių procedūrų. Iki šiol buvo nustatyti visi 100 % vaisių, pasižyminčių chromosominių ligų rizika. Tyrimo jautrumas yra didesnis kaip 99,9 % 21, 18 ir 13 trisomijoms, lytinių chromosomų aneuploidijoms bei DiGeorge mikrodeleciniam sindromui.

Tyrimas NIPTIFY vykdomas naudojant modernią DNR sekoskaitos technologiją Focus Plus. Prieš sekoskaitą, vaisiaus DNR frakcija yra pagausinama, todėl tyrimo metu analizuojamas 3,6 karto didesnis kiekis vaisiaus genetinės medžiagos, lyginant su įprastais NIPT tyrimais. Tai ženkliai padidina tyrimo jautrumą bei tikslumą, todėl pakartotinių tyrimų skaičius artimas nuliui bei tyrimas yra tinkamas pacientėms su viršsvoriu (esant viršsvoriui, vaisiaus DNR kiekis nėščiosios kraujyje būna mažesnis).

NIPTIFY yra CE-IVD kokybės ženklu pažymėtas tyrimas, registruotas in vitro medicinos diagnostikos produktas, todėl jis gali būti naudojamas visoje Europos Sąjungoje. Tyrimą NIPTIFY atliekanti medicinos laboratorija turi ISO 15189:2012 akreditaciją ir laikosi aukščiausių kokybės standartų. NIPTIFY dalyvauja EMQN kokybės užtikrinimo tyrime ir nuolatos gauna aukščiausius įvertinimus.

Tyrimas NIPTIFY atliekamas Tartu universiteto genetikos centre. Jį sukūrė mokslininkai ir ginekologai, pagrįsdami tyrimo patikimumą naujausiais tyrimų duomenimis ir nuolatine kokybės kontrole. Kompanija NIPTIFY yra rinkos lyderis Estijoje, o šis tyrimas yra atliekamas visose Estijos valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose ir yra kompensuojamas ligonių kasų.